ОмскАвтоСклад

Шевелівська сільська рада Балаклійського району

Головна

 Шевелівка – центр сільської ради. Розташоване село в дуже мальовничій місцевості за 17 км від районного центру та за 20 км від залізниці. Територія сільської ради  - 5788,30 га з населенням 920 чоловік.

 Засноване село Шевелівка понад 300 років тому (1731-1733 роки), як поселення будівельників української лінії – системи прикордонних укріплень, що споруджувались  для оборони Лівобережної України від грабіжницьких нападів кримських і нагайських татар. Назву село одержало від перших поселенців - курських та воронежських козаків, що шукали за часів Петра І вільних земель на окраїнах Російської імперії.  До села Шевелівка, як основної частини населеного пункту, примикали хутори Вербівський, Веселий, Лагірський.

За свідченнями старожилів до 1917 року на території села було 4 сім’ї куркулів, незначна частина населення була середняками, решта, значна більшість – біднота.

В 1929-1930 роках були засновані перші ТСОЗ(и) - «Шлях Леніна», «Більшовик», ім. ХУІІ партз’їзду.  У ході радянського будівництва проводились укрупнення господарств, відбулися зміни в адміністративно-територіальному поділі. На основі трьох артілей було створено колгосп «Рассвет». Основним напрямком господарства було рільництво і тваринництво. 

Після проголошення незалежності України в селі проведено розпаювання земель. В ході реформування колективних сільськогосподарських господарств, жителі сільської ради отримали 583 земельних паї. На сьогодні на території сільської ради  працює підприємство ТОВ «Річленд інвест», яке займається веденням товарного сільськогосподарського  виробництва на землях, орендованих у власників земельних паїв.

З 1958 року до 1998 року село Шевелівка було підпорядковане Асіївській сільській раді. 14 травня 1996 року на засіданні Харківської обласної ради народних депутатів було винесено рішення про утворення у Балаклійському районі Шевелівської сільської ради з центром в селі Шевелівка і з 01 квітня 1998 року функціонує Шевелівська сільська рада, як окрема територіальна одиниця.

Сільським  головою було обрано  Євсюкову Галину Іванівну, яка знаходиться на посаді уже четвертий термін.

У с. Шевелівка працює:    Шевелівський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) Шевелівської сільської ради,  Шевелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, сільський клуб, сільська бібліотека, амбулаторія  загальної практики сімейної медицини,  три торгові установи. Також функціонує Балаклійський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, де виховуються 20 дітей, які потрапили в складні життєві обставини.